קצת עליי

נעים מאוד, אני אילן וולקוב, ואני האדם שעומד מאחורי סמולטוק, אתר שמטרתו להוות מאגר מידע ליכולות שלנו להפוך לטובים יותר בכל אותם התחומים שנוגעים ביחסינו עם אנשים נוספים.

כעת אני עובד כרופא במחלקה הפסיכיאטרית של ביה"ח איכילוב, אך היכולת להבין מה מניע אחרים העסיקה אותי מאז הילדות. זה לא נבע חלילה מהיותי ילד שקדן מדי, ואם להיות כנה, התיאוריות הפרוידיאניות היו רחוקות ממני שנת אור, אבל מצד שני לא היה ילד נחוש ממני להבין כיצד גורמים למורה לקבל בהבנה הברזה מיום לימודים ארוך… אני זוכר בבירור כיצד באותם הימים לא יכולתי להרפות מספריו של דייל קרנגי ודומיו, שעסקו בכל אותם הפרטים הקטנים שגורמים לנו לעשות דברים או להימנע מהם, אך לצערי כמו רוב המתבגרים, למשך שנים רבות הספרים האלו הונחו עמוק בארון, עד שזכו לאביב חדש בתקופה אחרת בחיי, בה מצאתי את עצמי בעולם העסקי וראיתי ממקור ראשון כמה דלתות נפתחות בפניך כשאתה יודע לקרוא את המפה ולהתנהל נכון מול אנשים.
למזלי, הבנתי בזמן גם עד כמה חשוב לעשות זאת במקביל בחיים האישיים, אחרת אולי הייתי מפספס את ההזדמנות להכיר את אשתי ולהקיף את עצמי בחברים טובים שאני כל כך אוהב.
מאז אותם ימים לא פסקתי ללמוד, לקחת קורסים, לקרוא ספרים, ולבקש להיפגש עם כל אדם שיכל ללמד אותי עוד קצת על הנושא המרתק הזה…

עם הזמן התחביב הפך למקצוע, ומשנת 2004 אני מייעץ ומרצה על נושאי התקשורת הבין אישית. במהלך העבודה שלי עם לקוחות, תמיד הקפדתי לתת להם דוגמאות מהיום יום, ולמרבה ההפתעה הדוגמאות הללו אף פעם לא תמו, ותמיד היה מה לחדש ומה לספר.
את אותן הדוגמאות, בשילוב עם דוגמאות של "מומחי אנשים" נוספים, אני רוצה לרכז כאן.
אני יודע שיש לי את העבודה הכי מעניינת בעולם, שכן היא עוסקת באנשים, ואנשים תמיד מולידים סיטואציות חדשות. המטרה שלי היא להביא לכם בסמולטוק נגיעות מהעבודה הזו, ולפתוח בפניכם, ובפני כל מי שתרצו לספר לו על האתר הזה, את העולם הנהדר והעשיר הזה.

מלבד סוגיות קטנות של יום יום, הזוויות בהן נתמקד הן הזווית העסקית (שכן מירב הלקוחות שלי בימים אלה מגיעים מהעולם הזה, ואני בטוח שגם רובכם ישמח לשמוע איך להרוויח יותר, ויותר מהר), בזווית הזוגית (כי לשום סכום של כסף אין ערך אם אין עם מי לחלוק אותו), והזוית הרפואית של "מפגש רופא חולה", שזה עניין אישי שלי, אותו אני חוקר לאחרונה.
את מחשבותיי בנושא פסיכיאטריה והנגישות שלה לציבור הרחב תוכלו למצוא במקום אחר. אם אתם מתעניינים בכך, אנא שאלו אותי.

אני מזמין אתכם להצטרף לרשימת התפוצה שלנו. ממש פה מימין.
תהנו, ותמיד אשמח לשמוע ממכם רעיונות ותובנות,
ד"ר אילן וולקוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים